مجله جهیزیه

جهیزیه

برای تهیه جهیزیه عروس ابتدا شما باید نکاتی در مورد زمان جشن عروسی، متراژ منزل و همچنین میزان بودجه در نظر داشته باشید در این صورت می توانید بهترین برنامه ریزی را برای خرید جهیزیه داشته باشید. اگر زمان زیادی تا عروسی باقی مانده باشد می توانید به راحتی برای خرید وسایل اساسی و ضروری زمان بگذارید.

برای خرید لوازم جهیزیه باید رنگ اتاق ها و آشپزخانه خود را در نظر بگیرید، مخصوصا در خانه هایی که دارای آشپزخانه باز است ترکیب رنگ ها می تواند جزء نکات مهم باشد. برای خرید جهیزیه بهتر است ابتدا از لوازم برقی اصلی و بزرگ شروع کرده و سپس به خریداری لوازم برقی کوچک بپردازید. برای خرید جهیزیه باید یک لیست کاملی از وسایلی که مورد نیاز است را تهیه کنید تا در هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید.

برای خرید لوازم جهیزیه بهتر است به مراکز اصلی هر کدام از آن ها مراجعه کنید. برای مثال در هر شهری بازاری برای خرید لوازم برقی و لوازم خانگی وجود دارد که می توانید از این بازارها دیدن کنید و با انواع مارک ها و برندها با قیمت های متفاوت آشنا شوید.

در ابتدای خرید جهیزیه از تهیه وسایل غیر ضروری خودداری کنید، برخی لوازم مانند بوفه، آباژور، تابلوهای گران قیمت و لوازم زینتی ضروری نیستند و عروس و داماد می توانند بعد از مدتی خودشان آن ها را تهیه نمایند. خرید این وسایل غیر ضروری موجب بالا رفتن هزینه ها و پایین آمدن کیفیت وسایل ضروری می گردد. همچنین ابعاد، فضا و هزینه ای که برای خرید جهیزیه در نظر گرفته اید باید در خرید این وسایل در نظر گرفته شود. گاهی استفاده بیش از حد از وسایل تزیینی و ایجاد یک فضای شلوغ موجب برهم ریختن آرامش می شود. شما باید بدانید که برای تهیه جهیزیه باید به کیفیت و مرغوبیت کالا توجه کنید.

1 2